• ZŠ Pohůrecká vyrazila za Mozartem

• 28. 11. 2022
        • Mozartův rodný dům navštívili žáci osmých a devátých tříd ZŠ Pohůrecká během říjnové cesty do rakouského Salcburku. Následovala prohlídka Salcburského dómu a jízda zubačkou do pevnosti Hohensalzburg. Pěkné výhledy na vrcholky okolních alpských obrů bohužel halila všudypřítomná mlha.

O to radostněji si naši osmáci a deváťáci užili už samostatnou prohlídku údajně nejkrásnější nákupní ulice v Rakousku tzv. Getreidegasse, neboli Obilné uličky, plné luxusních butiků světoznámých módních značek a tradičních řemeslných obchodů.

Hlavní organizátorka této cesty paní učitelka Ivana Zemanová už připravuje další výpravy za poznáním Rakouska a také Německa.

• Ceny obědů ve školní jídelně od 1.1.2023

• 28. 11. 2022
        • Z důvodu rostoucích cen potravin, zachování kvality používaných surovin a plnění spotřebního koše (dle platné legislativy) jsme nuceni od 1.1.2023 přistoupit k navýšení ceny školních obědů.

Nové ceny obědů dle kategorií:

7-10 let     33,-Kč

11-14 let     35,-Kč

15 a více let     37,-Kč

diety     39,-Kč.

Žádáme tímto zákonné zástupce žáků o kontrolu nastavení výše limitů pro platby inkasem, případně o jejich navýšení (stravné na měsíc leden se strhává 15.12.2022).

• OSLAVME SVĚTOVÝ DEN LASKAVOSTI DOBRÝM SKUTKEM

• 8. 11. 2022
        • 13. listopad je vyhlášen Světovým dnem laskavosti.

Naše škola se do toho dne zapojí.

Chcete-li se k nám přidat, udělat dobrý skutek, není nic jednoduššího.

Letos jsme se rozhodli, že podpoříme nelehkou práci pěstounských rodin v Českých Budějovicích.

Pěstounské rodiny nyní potřebují hlavně toto:

• školní potřeby
          • oblečení pro děti ve velikostech 104 – 134, ne rifle

Věci do sbírky můžete přinést v týdnu 7.-11.11.2022 do třídy 3.A, 5.B nebo na recepci školy.

DĚKUJEME.