• Cambridgeské zkoušky pro děti 2023 – FLYERS (8. - 9. ročníky)

• 23. 10. 2022
        • Mezinárodní zkoušky z angličtiny pro děti organizuje Britské centrum a jsou rozděleny do tří úrovní: STARTERS, MOVERS a FLYERS.

Zkoušky se konají v prostorách Britského centra v Českých Budějovicích, zkoušejícími jsou certifikovaní lektoři a rodilí mluvčí. Cena zkoušky je pro letošní školní rok 1700,- Kč.

Po absolvování zkoušky obdrží děti mezinárodní certifikát, který vydává univerzita v Cambridge.

Od konce listopadu bude otevřen kurz přípravy ke zkouškám FLYERS – který je vhodný pro osmáky a deváťáky, případně šikovné sedmáky, samotné zkoušky jsou naplánovány na začátek května 2023.

Děti se budou připravovat podle učebnic, které odpovídají požadavkům zkoušky (Get ready for Flyers), součástí přípravy jsou i zkušební testy. Časová dotace je celkem 20 hodin, cena za celý kurz 1700,- za celý kurz + učebnice 312,- Kč.

Příprava bude probíhat 1x týdně – ve středu od 14:00. Kurz bude otevřen při počtu 5ti zájemců. Maximální počet dětí ve skupině je 10.

Pro bližší informace o zkoušce Flyers a přípravném kurzu kontaktujte

Šárka Bendová, MSc.

(bendova@zspohurecka.cz, 387 011 821)

Příhláška: Cambridge_Exams_Flyers_2023_Info_Prihlaska_SB.pdf​​​​​​​

info: www.britskecentrum.cz

• Halloweenská oslava bude letos 2. listopadu

• 20. 10. 2022
        • Letošní deváťáci navazují na letitou tradici ZŠ Pohůrecká. Na středu 2. listopadu připravují oslavu Halloweenu. Pro své mladší spolužáky z druhého stupně připravují důmyslné soutěže a hudební show.

Na akci se musí všichni účastníci předem registrovat. Registrační formuláře najdou všichni ve svých třídách.

Čas a místo: STŘEDA 2. 11., 16:00-18:00, školní dvůr mezi pavilony.

Podrobnosti si můžete přečíst v rozhovoru s organizátory z 9.B, který poskytli mladým novinářkám z Redakce Pohůrecká.

• Cambridgeské zkoušky 2023

• 13. 10. 2022
        • Také v letošním školním roce budeme připravovat děti na cambridgeské zkoušky. Bližší informace pro úroveň Starters (5. ročník) a Movers (6. a 7. ročník) Vám sdělí Mgr. Binterová (II. pavilon, 2. poschodí), pro úroveň Flyers (8. a 9. ročník) Š. Bendová, MSc. (I. pavilon, přízemí).
          Přihlášky ke zkouškám budou k dispozici u zmíněných vyučujících na začátku listopadu, příprava začne v prosinci. Předpokládaný termín zkoušek je v první polovině května 2023.