• Individuální konzultace
    • Vážení rodiče, pokud máte zájem o konzultaci s učitelem, prosíme, abyste se předem domluvili na vhodném termínu, který bude vyhovovat oběma stranám.
      Každý učitel je k zastižení jak na emailu, tak i na informačním systému školy Edupage. Tento postup zajišťuje efektivní a plynulou komunikaci mezi školou a rodinou. Děkujeme za spolupráci a těšíme se na setkání s vámi.
    • Certifikát o kvalifikaci na přípravu k cambridgeským zkouškám a certifikát o partnerství naší školy s Britským centrem

• 3D brýle na naší škole

Sledovat zblízka sopečnou erupci, ocitnout se mezi lachtany nebo žraloky, prohlédnout si raketoplán a prozkoumat povrch Měsíce, navštívit zajímavá místa na Zemi, stanoviště strojvedoucího, místo práce jeřábníka, zkoumat buňky a orgány, vidět jak pracuje lidské srdce ve 3D modelu…..

• Mobil je něco, čím se děti porovnávají, říká školní psycholog

Mobily na školách jsou bezesporu kontroverzní téma. Omezit jejich používání, nebo rovnou úplně zakázat? Jaký vliv mají na život dítěte? Jaké problémy přinášejí? A co šikana? Povídali jsme si se školním psychologem Základní školy Pohůrecká České Budějovice Tomášem Tenklem.

Děti a používání mobilů ve škole… Jedná se o problém?Určitě ano. Je to problém z několika důvodů. Mobily odpoutávají pozornost dětí, nemají tak nutkání se bavit mezi sebou, netráví čas společnými aktivitami. A když už se nedívají do telefonů, alespoň se o nich baví. Víte, mobily, respektive hry na nich přinášejí hrozně jednoduché uspokojení. Děti nemusí moc přemýšlet, vše je vede intuitivně. Není to dobré a naštěstí není už nic ojedinělého, kdy školy používání mobilů omezují. Přímo u nás ve škole jsou zakázány v hodinách. Mimochodem používání telefonů má i zdravotní přesah – děti mají nedostatek pohybu a bojují se závi

• Partneři

• Město České Budějovice