republikové finále v minifotbalu

Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. května proběhlo na hřišti SK Slovácko v Uherském Hradišti republikové fináleminifotbalu.

Holky dosáhly historického úspěchu a po těžkých bojích ve čtvrtek v základní skupině a následně v pátek ve vyřazovacích zápasech získaly bronzové medaile. Předčily tak starší žáky z roku 2003, kteří vybojovali 4. místo v republikovém finále v Písku v turnaji Coca cola cup a 12. místo mladších přípravek na finálovém turnaji McDonald´s cup v Teplicích. Dívky sehrály celkem 5 zápasů (hrálo se 2 x 15 minut s pětiminutovou přestávkou, brankář a 6 hráček v poli).

Tým školy tvořily 3 fotbalistky doplněné holkami z různých sportů (viz sestava), takže s fotbalem se setkají pouze při hodinách tělesné výchovy.

základní skupina

Pohůrecká - ZŠ Eden Praha 2:0 Kollerová 2x (sportovní škola se zaměřením na fotbal, lední a pozemní hokej)

Pohůrecká - ZŠ Pardubice-Ohrazenice 0:5 (pozdější vítěz, prvoligový tým, sportovní škola se zaměřením na fotbal, i pro dívky)

vyřazovací boje

čtvrtfinále

Pohůrecká - ZŠ Sportovní Uherské Hradiště 1:0 Kollerová (z penalty 1 minutu před koncem; sportovní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy)

semifinále

Pohůrecká - ZŠ Dolní Bečva 0:1 (vyrovnaný zápas s minimem šancí na obou stranách, šťastnější byl nakonec soupeř)

o 3.místo

Pohůrecká - ZŠ Klegova Ostrava 3:2 po penaltovém rozstřelu Kollerová 2x z penalt (vyrovnaný zápas, šťastnější jsme byli tentokrát my; Sára jako první a jediná proměnila pokutový kop, Alice svou možnost nevyužila, Natálie trefila míč do břevna, 2 penalty chytila ostravským holkám Adéla; poslední penaltu kopla hostující kapitánka do tyče; sportovní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy)

Ve čtvrtek večer proběhly ve sportovní hale dovednostní soutěže. Jako první soutěžila Sára ve slalomu, ve kterém prohrála s pozdější vítězkou z Ostravy. Zuzana prohrála ve finále driblingu s dívkou s Pardubic. Alice soutěžila v přesnosti střelby (4 kopy na 25 m), Adéla pak střílela penalty na patrona soutěže - Terezu Malíkovou, gólmanku SK Slavia Praha.