republikové finále v minifotbalu

Ve čtvrtek 24. a v pátek 25. května proběhlo na hřišti SK Slovácko v Uherském Hradišti republikové fináleminifotbalu.

Holky dosáhly historického úspěchu a po těžkých bojích ve čtvrtek v základní skupině a následně v pátek ve vyřazovacích zápasech získaly bronzové medaile. Předčily tak starší žáky z roku 2003, kteří vybojovali 4. místo v republikovém finále v Písku v turnaji Coca cola cup a 12. místo mladších přípravek na finálovém turnaji McDonald´s cup v Teplicích. Dívky sehrály celkem 5 zápasů (hrálo se 2 x 15 minut s pětiminutovou přestávkou, brankář a 6 hráček v poli).

Tým školy tvořily 3 fotbalistky doplněné holkami z různých sportů (viz sestava), takže s fotbalem se setkají pouze při hodinách tělesné výchovy.

základní skupina

Pohůrecká - ZŠ Eden Praha 2:0 Kollerová 2x (sportovní škola se zaměřením na fotbal, lední a pozemní hokej)

Pohůrecká - ZŠ Pardubice-Ohrazenice 0:5 (pozdější vítěz, prvoligový tým, sportovní škola se zaměřením na fotbal, i pro dívky)

vyřazovací boje

čtvrtfinále

Pohůrecká - ZŠ Sportovní Uherské Hradiště 1:0 Kollerová (z penalty 1 minutu před koncem; sportovní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy)

semifinále

Pohůrecká - ZŠ Dolní Bečva 0:1 (vyrovnaný zápas s minimem šancí na obou stranách, šťastnější byl nakonec soupeř)

o 3.místo

Pohůrecká - ZŠ Klegova Ostrava 3:2 po penaltovém rozstřelu Kollerová 2x z penalt (vyrovnaný zápas, šťastnější jsme byli tentokrát my; Sára jako první a jediná proměnila pokutový kop, Alice svou možnost nevyužila, Natálie trefila míč do břevna, 2 penalty chytila ostravským holkám Adéla; poslední penaltu kopla hostující kapitánka do tyče; sportovní škola s rozšířenou výukou tělesné výchovy)

Ve čtvrtek večer proběhly ve sportovní hale dovednostní soutěže. Jako první soutěžila Sára ve slalomu, ve kterém prohrála s pozdější vítězkou z Ostravy. Zuzana prohrála ve finále driblingu s dívkou s Pardubic. Alice soutěžila v přesnosti střelby (4 kopy na 25 m), Adéla pak střílela penalty na patrona soutěže - Terezu Malíkovou, gólmanku SK Slavia Praha.

pořadí škol

1. ZŠ Pardubice-Ohrazenice

2. ZŠ Dolní Bečva

3. ZŠ Pohůrecká České Budějovice

4. ZŠ Klegova Ostrava

5. ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

6. ZŠ Eden Praha

video soutěže

video předávání (ze začátku jsou finálová utkání dívek, my jsme vidět v pozadí, pak finále chlapců; v čase 1:53:27 vyhlašování All star teamu dívek-Sára , v čase 1:55:38 předávání medailí)

info z Asociace školních sportovních klubů

info ve slováckém deníku

Sára byla navíc vybrána do Allstar teamu dívek (vybírali vyučující z ostaních škol; Pardubice měly 3 zástupce, Dolní Bečva 2x, Ostrava 1x).

Sportovci udělali obrovskou reklamu městu Českých Budějovic, protože kluci ze ZŠ Máj I. (Regionální fotbalová akademie) skončili na výtečném druhém místě. ...v Budějcích by prostě chtěl žít každý :)

sestava

dívky: Pufferová Adéla (házená), Kamarytová Alice, Hlaváčová Aneta (tenis), Rybáková Natálie, Kollerová Sára,  Kosíková Zuzana (volejbal, tenis), Podolková Žofie (badminton), Jánová Tereza (karate), Rychlá Eliška (karate).

Děkuji za vzornou a veleúspěšnou reprezentaci školy. Holky a vyučující tak máme vzpomínky na celý život.

26. 5. 2018