Vědecké tábory

VĚDECKÉ TÁBORY 2018 letos opět na ZŠ Pohůrecká

1) VĚDECKÉ LÉTO: VYNÁLEZY HISTORIE

KDY: 23. - 27.7.2018

Letní příměstský tábor pro děti od 6 do 12 let. Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu po stopách velkých vědců za vynálezy, které měnili život jednotlivcům i celým civilizacím. Vyměříme pyramidu bez pravítka, prozkoumáme stará písma, hodiny i horniny. Zjistíme jak kolo změnilo svět, i jak postavit rovnou zeď. Objevíme konzervaci a mumifikaci i krásu pravého úhlu! Prostě - objevíme svět!

2) VĚDECKÉ LÉTO: VODA NÁS BAVÍ

KDY: 30.7. - 3.8.2018

Letní příměstský tábor pro děti od 6 do 12 let. Pod lupu si letos dáme kapku vody a vše s ní související. Děti se v prvních dnech seznámí s vodou, její silou i stavbou molekul. Budeme určovat pH a sledovat pohyb vody v rostlinách. Poznáme vodní živočichy i rostliny, ukážeme si, jak funguje sonar, co je roztok a ředění. A na našich vědeckých exkurzích se dozvíme mnoho dalších zajímavostí.

PŘIHLÁŠKY A INFO: www.vedanasbavi.cz, INFO: 775 733 568

10. 5. 2018