McDonald´s Cup - Okresní kolo

Okresní kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup a postup do Písku na Krajské finále...

Minulý týden se ve čtvrtek a v pátek konalo na fotbalovém hřišti vedle Kauflandu v Č. Budějovicích Okresní kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Naše škola se zúčastnila tohoto turnaje v obou věkových kategoriích.

Mladší žáci ve čtvrtek hravě prošli základní skupinou a postoupili do semifinále. V něm narazili na ZŠ Grünwaldova, kterou porazili 2:0. Ve finále bohužel chybělo trošku štěstí. Jediným gólem kluci prohráli 1:0 se ZŠ Nerudova. Z 16 týmů tak obsadili krásné druhé místo. Děkujeme a blahopřejeme.

V pátek o postup do krajského finále bojovali starší žáci. I ti prošli skupinou bez jediné prohry. V semifinále remizovali se ZŠ Kubatova 1:1 a o postupujícím do finále rozhodovaly až penalty. V nich naše škola byla úspěšnější a postoupila do finále, v něž narazila na ZŠ L. Kuby. I zde výsledek skončil nerozhodně, tentokrát 0:0 a penalty přišly na řadu i v tomto případě. Naši kluci   v nich zachovali klid a rozvahu a v šesté sérii rozhodli o svém vítězství a zároveň o postupu do Krajského finále, které se koná 18. května v Písku. Všem moc děkujeme za reprezentaci školy a věříme, že i v Písku se podaří krásný výsledek. Budeme držet palce.

10. 5. 2018